Kto sporządza umowę spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstaje w momencie zawarcia przez jej wspólników umowy, którą można zawrzeć na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest korzystanie z elektronicznego systemu, w którym automatycznie generuje się umowa na podstawie gotowego wzorca i danych wprowadzonych przez właścicieli spółki. Jest to rozwiązanie proste, ale niesie za sobą pewne ograniczenia dotyczące treści umowy.

Drugim sposobem jest sposób tradycyjny – sporządzenie umowy w formie aktu notarialnego. Jej opracowaniem zajmują się wspólnicy spółki, którzy mogą skorzystać z pomocy doradcy czy prawnika, któreś zadba o właściwą formę dokumentu i podpowie najbardziej optymalne rozwiązania. Zazwyczaj wspólnicy nie decydują się na samodzielne sporządzanie tego dokumentu ze względu na brak doświadczenia i wiedzy z zakresu Kodeksu Spółek Handlowych. Umowę tę zawiera się w kancelarii notarialnej gdzie notariusz w obecności wszystkich wspólników odczytuje treść dokumentu, który następnie zostaje podpisany przez wszystkich wspólników.

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: