Czy warto kupić spółkę stażową?

Kupno spółek cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które chcą założyć własną działalność. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą dopełniać szeregu formalności oraz odwiedzać żadnych urzędów. Wystarczy, że podpiszą umowę. Po dopełnieniu tego obowiązku stają się właścicielami podmiotu w pełni gotowego by poprowadzić pod sobą działalność.

Kupując spółkę masz możliwość nabycia spółki stażowej, czyli takiej, której rejestracja została przeprowadzona pewien okres czasu wcześniej. Staż w ten sposób zdobyty znacznie zwiększa wiarygodność danego podmiotu. Tym samym jednostka taka będzie miała o wiele większe szanse na pozyskanie kredytów i dotacji, co jest kluczowe zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków w biznesie.

Kupując spółkę stażową należy szczególną uwagę zwrócić na jej historię gospodarczą. Należy mieć na uwadze, że tylko czysta historia zapewnia pełne bezpieczeństwo. W przeciwnym wypadku możemy przejąć na własność spółkę zadłużoną, która już na początku znacznie osłabi naszą pozycję na rynku.

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: