10 porad dla potencjalnego przedsiębiorcy

Planujesz otworzyć firmę? Oto 10 porad, które pozwolą Ci szybko i skutecznie rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej:

1. Zarejestruj się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek CEIDG jest całkowicie bezpłatny i możesz złożyć go przy pomocy Internetu.

2. Zorientuj się jakie masz należności wobec poszczególnych urzędów tj. ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Wysokość podatku zależy między innymi od osiągniętego dochodu oraz formy opodatkowania.

3. Wybierz odpowiednią formę księgowości. Do wyboru przedsiębiorcy jest księgowość pełna i uproszczona. Niewielkie przedsiębiorstwa zazwyczaj mogą skorzystać z uproszczonego odpowiednika.

4. Wybierz odpowiednią promocję. Na początku bez wątpienia będzie to poczta pantoflowa bądź media społecznościowe. Wraz ze wzrostem dochodów warto pomyśleć o własnej stronie internetowej.

5. Umowy zawsze zawieraj na piśmie. Mimo iż w większości przypadków może okazać się to niepotrzebne to w przypadku sporu pozwoli wyjść Ci z niego obronną ręką.

6. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie pracowników poszerzaj swoją wiedzę na temat kadr i płac, a także dokładnie sprawdzaj kompetencje zatrudnianych osób.

7. Załóż firmowy rachunek bankowy. Za jego pomocą będziesz rozliczał się z ZUS i US.

8. Opracuj biznesplan, który pozwoli Ci określić stałe wydatki, wydatki związane z założeniem działalności, a także przewidywany dochód.

9. Poszukaj pomocy finansowej w urzędzie pracy oraz w ramach dotacji unijnych.

10. Skorzystaj z usług księgowych, które zapewnią Ci poprawne stosunki z fiskusem oraz zagwarantują pełne bezpieczeństwo.

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: