Czym jest spółka z o.o. komandytowa?

Spółka z o.o. komandytowa to zjawisko stosunkowo rzadkie. Jej nazwa wskazuje jakoby miało to być połączenie dwóch podmiotów, tymczasem jest to jeden twór.

Jest to po prostu spółka komandytowa, w której komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i to właśnie ona reprezentuje daną spółkę i prowadzi jej sprawy.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest idealnym podmiotem do pełnienia funkcji komplementariusza, ponieważ jej majątek jest w pełni zdefiniowany, a jak wiadomo to nim w stopniu nieograniczonym odpowiada właśnie wspólnik aktywny. Tak więc jeżeli określimy przykładowo, że nasza spółka z o.o. dysponuje minimalnym kapitałem zakładowym, wówczas odpowiedzialność całej spółki zostanie ograniczona do zaledwie 5 tysięcy złotych, co chroni nasz majątek osobisty.

Spółka z o.o. komandytowa to bardzo atrakcyjna forma prowadzenia działalności ponieważ nie jest ona opodatkowana CIT-em, zysk spółki jest równoznaczny ze zyskiem wspólników, pozwala oddzielić majątek prywatny od firmowego, a naszą odpowiedzialność jesteśmy w stanie zredukować do 0.

 

Po więcej informacji o spółkach zapraszamy na naszą stronę główną -> KLIK

Otagowane:, , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: