Kiedy nie zakładać spółki z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością od wielu lat stanowi najczęściej wybieraną formę prowadzenia działalności gospodarczej. W wielu przypadkach nie jest ona jednak optymalnym rozwiązaniem dla danej firmy. Z tego własnie powodu w tym poście postaram się wyjaśnić dlaczego czasem lepsze okaże się przybranie innej formy.

1.Spółka z o.o. wymaga niewielkiego kapitału zakładowego w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj kwota ta nie jest wystarczająca do rozpoczęcia działalności na rynku.

2.Założenie spółki z o.o. w celu pominięcia ZUS również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż podmiot ten wiąże się z o wiele większymi kosztami związanymi z prowadzeniem księgowości pełnej, czy też jej podwójnym opodatkowaniem.

3.Kolejnym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest jej prestiż. Co prawda kontrahenci lepiej postrzegają spółkę z o.o., a tytuł prezesa dodaje nam sporo dostojeństwa, jednakże nic nam po nim jeżeli ta forma działalności nie spełni naszych wymagań i zamiast ułatwić na kierowanie firmą doprowadzi do jej ruiny. Dlatego pamiętaj o rzetelnej analizie dostępnych wariantów, być może inna spółka lepiej odniesie się do Twojej działalności!

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: