Porady dotyczące zakładaniu spółki

Zakładanie spółki to proces problematyczny, długi i bardzo żmudny. Związany jest z obowiązkiem uzupełnienia wielu deklaracji, wniosków i formularzy, a następnie złożeniem ich do odpowiednich instytucji. Aby uniknąć tych obowiązków wiele osób decyduje się na zakup gotowej spółki. Pozwala ona ominąć cały proces rejestracyjny, ograniczając wszelkie formalności do niezbędnego minimum, którym jest podpisanie umowy spółki.

Wiele firm oferuje sprzedaż spółek stażowych, które prócz gotowości do natychmiastowego rozpoczęcia działalności, pozwalają na uzyskanie w szybkim czasie wysokiego zysku.
Niestety zakup takiej jednostki, wiąże się z niebezpieczeństwem przejęcia jednostki zadłużonej. Podmiot stażowy nabywamy bowiem wraz z jego historią gospodarczą, czyli pozytywnymi skutkami ich działań, jak również tymi negatywnymi aspektami.

Aby zniwelować niebezpieczeństwo związane z zakupem gotowego podmiotu, warto skorzystać z porad prawnych. Kompetentni prawnicy przeanalizują dokumentację firmową określonej jednostki i jednoznacznie stwierdzą opłacalność danej transakcji.

Otagowane:, ,

1 komentarz do “Porady dotyczące zakładaniu spółki

  1. Piotr 04/01/2017 o 10:50

    Najlepsza możliwa rada? Zrobić tak jak ja, czyli skorzystać z pomocy osób, które sie znają na zakładaniu firm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: