Kupić spółkę czy zlecić jej założenie?

Proces rejestracji spółek jest problematyczny nawet dla doświadczonych w tym zakresie, a co dopiero dla tych, którzy robią to pierwszy raz. Dlatego też coraz więcej osób rozpoczynających swoją działalność gospodarczą poszukuje możliwości, które ułatwiają ten proces. Rozwiązaniami, które pomagają przedsiębiorcom w szybkim i łatwym rozpoczynaniu działalności są: zakup gotowej spółki lub zlecenie jej założenia. Oba te rozwiązania są bardzo dobre, ale każde z nich ma swoje właściwości.

Zakup gotowej spółki charakteryzuje się tym, że umożliwia bardzo szybkie rozpoczęcie działalności. Nabycie spółki trwa kilka dni. W porównaniu do procesu rejestracyjnego nowo tworzonego przedsiębiorstwa, trwa znacznie krócej. Przedsiębiorca korzystając z tej możliwości zyskuje sporo czasu, a także może cieszyć się z powodu tego, że nie musi sam zajmować się przeprowadzaniem trudnej rejestracji spółki.

Przedsiębiorcy mają też możliwość zlecenia założenia spółki firmą, świadczącym usługi z tego zakresu. Taki sposób jest co prawda trochę bardziej czasochłonny, gdyż trzeba założyć przedsiębiorstwo od początku. Daje jednak możliwość utworzenia firmy, takiej jaką dokładnie chce Klient. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda.

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: