Spółka używana

Decydując się na nabycie gotowej spółki, warto przeanalizować zakup spółki używanej. Wbrew swojej nazwie nie są one gorszej jakości ani też tańsze. Wręcz przeciwnie cieszą się one o wiele większym prestiżem, a także pozwalają pozyskać wiele korzyści, których nie gwarantują nowe podmioty.

Używana spółka to podmiot pod którym była już niegdyś prowadzona działalność gospodarcza, posiada zatem określony staż istnienia na rynku.
Staż spółki przede wszystkim podnosi zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Prócz kredytów i pożyczek jednostka taka ma również większe szanse na pozyskanie dotacji unijnych. Fundusze w taki sposób zdobyte to świetna możliwość rozwoju zwłaszcza na początku działalności.
Spółka używana posiada również spore szanse na szybkie zaistnienie na rynku, gdyż w otoczeniu biznesowym wydaje się być znacznie bardziej wiarygodna niż nowopowstały podmiot, a co się z tym wiąże przedsiębiorcy postrzegają ją jako potencjalnego partnera.
Oczywiście zakup używanej spółki wiąże się z ryzykiem nabycia spółki zadłużonej. Z tego powodu decydując się na dokonanie takiej transakcji konieczne jest dokładne skontrolowanie dokumentacji danego podmiotu w celu zniwelowania wszelkich zagrożeń wynikłych z działalności poprzedniego właściciela.     

Otagowane:, , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: