Monitor Sądowy i Gospodarczy

Powołanie spółki prawa handlowego wiąże się z ogłoszeniem tego faktu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Jest to jeden z etapów ich rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Czym tak dokładnie jest MSiG?
MSiG czyli Monitor Sądowy i Gospodarczy to dziennik urzędowy o zasięgu ogólnopolskim, w którym publikuje się obwieszczenia i ogłoszenia wymagane przez Kodeks Spółek Handlowych, Kodeks postępowania cywilnego oraz Ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym, a także przez Ustawę o rachunkowości.

Znajdują się w nim można ogłoszenia, dotyczące na przykład powstania partii politycznej, utworzenia spółki handlowej, złożenie sprawozdania finansowego czy upadłości firmy. Również od 1 stycznia 2013 roku są w nim publikowane sprawozdania finansowe podmiotów, które nie składają tych dokumentów do sądu rejestrowego, ale są poddane obowiązkowi badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta.
Wydawaniem dziennika MiIG zajmuje się Biuro do Spraw Wydawania Monitora Sądowego i Gospodarczego, a od 1 lipca 2012 roku bieżące jego zasoby oraz te archiwalne udostępniane są na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Otagowane:, , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: