Zalety rejestracji online spółek

Zakładanie spółek handlowych online cieszy się coraz większą popularnością. Przyczyniają się do tego liczne zalety, wynikające z wybory takiego trybu rejestracji. O najważniejszych korzyściach z możliwość rejestracji przez Internet w dzisiejszym poście. 

Pierwszą zaletą zakładanie spółek przez internet jest znacznie krótszy czas. Tryb rejestracji online zapewnia rejestrację przedsiębiorstwa w zaledwie 24 godziny od przyjęcia wniosków. To znacznie szybciej niż rejestracja spółki w trybie tradycyjnym.

Kolejną zaletą rejestracji spółki online jest to, że przedsiębiorca nie musi udawać się osobiście do żadnych urzędów, by przeprowadzić cały proces rejestracji. Wystarczy posiadać konto w systemie eMS i za jego pomocą dokonać wszystkich procedur. Również w przypadku spółek z o.o. i komandytowych nie ma obowiązku sporządzania umowy u notariusza.

Ostatnią wymienioną w tym poście zaletą rejestracji online jest znacznie mniejszy koszt rejestracji. O ile opłata za sporządzenie umowy nie zmniejsza się, tak koszty wpisu do Rejestru Przedsiębiorców oraz Monitora Sądowego i Gospodarczego jest o około połowę niższa.

Otagowane:, , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: