Rejestracja czy zakup gotowej spółki?

Chciałbyś zostać przedsiębiorcą i prowadzić własną działalność gospodarczą? Jeżeli masz już pomysł na swój biznes, nie pozostaje Ci nic innego, jak podjąć decyzję o tym czy lepiej kupić gotową spółkę, czy założyć spółkę od podstaw. Na tym etapie przeważnie pojawia się dylemat…

Aby rozpocząć prowadzenie własnej działalności należy wybrać jeden z dwóch dostępnych sposobów. Pierwszy z nich jest tradycyjną formą rejestracji, z kolei drugi polega na zakupie gotowej spółki. Decyzja ta jest kwestią bardzo indywidualną, ponieważ to, co dla jednego okazuje się najlepszym wyjściem, dla drugiego niekoniecznie takie będzie.

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma opcjami polega na czasie. Gotową spółkę można nabyć już zaledwie w jeden dzień, natomiast rejestracja trwa około miesiąca. Zatem jeżeli przedsiębiorca chce jak najszybciej rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, powinien zdecydować się na zakup gotowej spółki. Oferowane na sprzedaż gotowe spółki są w pełni zarejestrowanym podmiotem gospodarczym, który jest wolny od wszelkiego rodzaju zadłużeń. Przedsiębiorca decydujący się na zakup gotowej spółki, musi pod uwagę wziąć konieczność dokonania zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), aby wprowadzić dane nowego właściciela, siedziby, rodzaju PKD, odpowiedzialności, praw, a także obowiązków właściciela. Ta czynność trwa już około 2 tygodni… Mimo to, nie da się ukryć, że zakup spółki wciąż okazuje się rozwiązaniem znacznie szybszym niż tradycyjny proces rejestracji.

Jednak jak wszystko, tak i zakup gotowej spółki ma swoje wady i zalety. Jak się okazuje, zakup gotowej spółki jest droższy od procesu tradycyjnej rejestracji spółki.

Z całą pewnością zakup gotowej spółki jest znaczną oszczędnością czasu oraz wygodą. Natomiast rejestracja spółki od podstaw pozwala na dostosowanie spółki od początku pod oczekiwania przedsiębiorcy…

Przedsiębiorco, a Ty na co się zdecydujesz?

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: