Spółka z o.o. założona przez Internet!

Dokonanie rejestracji spółki online od niedawna jest już możliwe w Polsce. Zanim będziesz chciał tego dokonać, musisz zająć się stworzeniem własnego profilu w systemie udostępnianym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Czy sposób ten jest bezpieczny? Czy korzystając z tej opcji, przedsiębiorca będzie mógł odczuć jakieś korzyści i ułatwienia? Co składa się na całą procedurę rejestracji spółki z o.o. przez Internet? Od czego zacząć?

By rejestracja spółki z o.o. mogła przebiec bez żadnych zakłóceń i niedociągnięć, musisz najpierw obznajomić się z wydanym przez Ministra Finansów rozporządzeniem określającym warunki tworzenia konta w wspomnianym portalu, aby następnie przejść przez kolejne punkty rejestracji spółki przez Internet.

W momencie, gdy przedsiębiorca założy swoje konto, może rozpocząć pracę nad kwestią przygotowywania umowy danej spółki korzystając z gotowego wzoru udostępnionego na stronie. Jaki jest kolejny etap? Rozporządzenie, o którym była mowa zakłada, iż zanim zostanie zawarta umowa należy wypełnić elektroniczny wniosek, w który po zatwierdzeniu nie wolno ingerować. Już po wypełnieniu wniosku oraz przygotowaniu odpowiedniej umowy, przedsiębiorca musi podjąć się zaakceptowania dokumentów za pomocą systemu teleinformatycznego, poprzez złożenie podpisu elektronicznego. Jako przyszły przedsiębiorca musisz wiedzieć, że złożenie swojego podpisu na kartkach umowy powoduje, iż utracona zostaje szansa zmiany treści sporządzonej umowy.

Wniosek prawie gotowy, ale co dalej? Jakie załączniki są wymagane? Elektroniczny wniosek o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego powinien zostać zaopatrzony dodatkowo w umowę spółki, która wcześniej została potwierdzona podpisem w formie elektronicznej, listę z danymi wszystkich wspólników wraz z zaświadczeniami każdego z członków zarządu o wniesionym w całości kapitale zakładowym.

Jest sprawą oczywistą, że elektroniczna rejestracja spółki z o.o. jest bardzo korzystnym sposobem na założenie spółki dla przedsiębiorców ceniących swój czas. Prawdopodobnie jest to skuteczny sposób na przebrnięcie przez wszelkie procedury związane z zakładaniem własnej spółki. Fakt, wszystko załatwione jest w szybszym czasie, jednak myślisz, że to przyniesie Ci satysfakcję?

Jeżeli w rzeczywistości bardzo zależy Ci na szybkim terminie realizacji, a jednocześnie na kompletnym profesjonalizmie, to rozważ skorzystanie z usług firmy, posiadającej możliwość, która Cię interesuje, a oprócz tego jest w stanie Ci przedstawić wiele innych rozwiązań, którymi zainteresowani są często młodzi przedsiębiorcy. Na rynku przedsiębiorców jest całkiem sporo takich firm, w związku z tym przed podjęciem ostatecznej decyzji przeanalizuj ich propozycje, a później podejmij współpracę, której w przyszłości na 100% nie będziesz żałował.

Otagowane:

2 komentarze do “Spółka z o.o. założona przez Internet!

  1. Ula Komór 09/11/2016 o 10:18

    Witam, z całą pewnością zakładanie spółki przez Internet to znaczna oszczędność czasu.

  2. Anonim 22/04/2016 o 15:16

    super, dziękuję bardzo za odpowiedź na moje pytanie 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: