W jaki sposób sporządzić umowę spółki z o.o.?

Zanim zaczniesz wywiązywać się z obowiązków związanych z prowadzeniem firmy, musisz solidnie dowiedzieć się wszystkiego na temat jej umowy. Dlatego zanim udasz się do KRS, aby złożyć wymagane dokumenty, postaraj się, żeby umowa Twojej spółki była napisana, tak jak należy.

Przejdźmy zatem do meritum.

Umowa – jest to priorytetowy dokument w każdej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, w którego sporządzeniu muszą wziąć udział wszyscy wspólnicy. Zawiera ona zasady funkcjonowania spółki, a także prawa i powinności każdego z udziałowców. W sytuacji, kiedy spółkę będzie prowadziła jedna osoba, alternatywą umowy staje się jej akt założycielski. Aby spółka mogła powstać, jej umowa musi mieć formę aktu notarialnego i uwzględniać przepisy z Kodeksu Spółek Handlowych.

Co zawrzeć w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? O czym nie wolno zapomnieć? Jak się zabrać za jej tworzenie?

Otóż każda spółka z o.o. w swojej umowie powinna zawrzeć:
→ firmę i precyzyjny adres spółki,
→ zamierzony przedmiot działalności oparty o PKD,
→ wysokość kapitału zakładowego i informację na temat tego, czy został on wniesiony w całości (na dzień dzisiejszy minimalna kwota, jaką należy wpłacić to 5000 zł),
→ informację na temat tego, czy wspólnik może mieć więcej niż jeden udział,
→ ilość oraz wartość udziałów, które zostały objęte przez poszczególnych wspólników,
→ czas, na jaki zawierana jest spółka z o.o..

Nie wolno zapomnieć o tym, że wszystkie koszty powiązane z podpisaniem umowy spółki z o.o., są bezpośrednio powiązane z wysokością kapitału zakładowego, który został wniesiony.

Jeżeli martwisz się tym, że nie jesteś w stanie poradzić sobie ze sporządzeniem umowy zakładanej spółki z o.o., to warto abyś wiedział ,że możesz skorzystać z oferty firmy, która szczegółowo zna się na wszystkich regulujących ową czynność przepisach prawa. W sytuacji niedopatrzenia każdy ewentualny błąd będzie miał wielkie znaczenie dla dalszych losów Twojej firmy.

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: