Spółka jednoosobowa.

Osób przedsiębiorczych, które pragną założyć swoją działalność gospodarczą znajdzie się imponująco dużo. Najczęściej zdarza się, że osoby wspomniane wcześniej postanawiają, aby prowadzić firmę jednoosobową. Dlaczego? Prawdopodobnie chodzi o to, że omawiana forma uchodzi za jedną z najłatwiejszych, które można wybrać w Polsce. Wciąż jednak nie udzieliłam odpowiedzi na postawione wcześniej pytanie „dlaczego”. Domyślam się, że osoby, orientujące się w omawianym temacie, umieją udzielić precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. Jednak moim zadaniem jest, abyś wiedział, na czym to polega i co wiąże się z podjęciem tego typu działalności.

Pierwszą i chyba najbardziej zachęcającą zaletą jest to, iż osoba, która prowadzi firmę bez pomocy współwłaścicieli może zarobić znacznie więcej niż na zwykłym etacie. Drugim faktem mającym wpływ na tę decyzję jest bez dwóch zdań czas pracy. Bycie szefem dla samego siebie. Brzmi całkiem dobrze. No, proste. Każdy z nas kiedyś miał takie marzenie, więc cele trzeba spełniać. Potrzebujesz jeszcze jakichś powodów? Nie ma problemu. Otóż osoba, która prowadzi jednoosobową działalność ma możliwość odliczenia sobie podatku VAT.

Realia bardzo często bywają smutne, a przedsiębiorcy tracą wiarę w swoje możliwości ponieważ otwieranie własnej firmy kojarzy im się z dużą ilością formularzy i traceniem czasu w kolejkach urzędowych. Mamy XXI wiek i sporo się pozmieniało. Obecnie zakładanie spółki dla jednej osoby wiążę się raptem z koniecznością wypełnienia i wysłania właściwego wniosku do Urzędu, co współcześnie jest możliwe także przez Internet.

Myślisz, że jest inaczej? Wydaje Ci się, że zapowiada się zbyt pięknie? Zalet jest wiele, ale jeżeli zauważamy plusy, to rzecz jasna będzie również jakiś minus. Musisz wiedzieć, że prowadząc spółkę jednoosobową, bierzesz na swoje barki obowiązek trudnego, solidnego, efektownego działania i ogromnej odpowiedzialności za każdą podjętą decyzję. Twoja osoba będzie w tym samym czasie szefem, managerem, logistykiem, pracownikiem, kontrolerem… Wszystko to jest ważne, ponieważ od tego uzależniony jest los firmy. Jednak skoro tak wiele osób decyduje się na to działanie, to Ty też nie powinieneś rezygnować. Jeśli masz pomysł to działaj, zanim ktoś podejmie się tego przed Tobą! Założyć jednoosobową firmę może każdy, a Twoim celem powinno być dążenie do spełnienia marzeń!

Otagowane:, ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: